Domů » O autorovi

O autorovi

Naďa Murmaková, 11. května 1959

" ... fotografie mi změnila pohled na realitu, už tolik nespěchám, každý okamžik je jedinečný a při pohledu skrze hledáček objevuji novou dimenzi života".Naďa Murmaková

Současnost
Hledám souznění reality bytí se snovým viděním světa. Snažím se objevovat jednoduchosti života bez uspěchanosti dnešní doby. Za okamžiky neváhám vyrážet vnoci, taky trochu toho strádání si užít, pak to ale stojí za to.      

Začátky
Své první setkání s fotografií si nepamatuji, nicméně z vyprávění a záznamu na fotopapíře to bylo setkání bouřlivé i vzdorné. K vlastnímu focení jsem se dostala už někdy v roce 1975. Můj první fotoapát byl ruský ZENIT. Mnoho nocí jsem pak strávila temné komoře koupelny a objevovala chemické procesy. V roce 1998 mi maminka věnovala zrcadlovku PENTAX 50X, která mne poté provázela až do doby digitální. S digitálem jsem začala pracovat kolem roku 2002, na začátku to byl asi 4MB kompakt CANON, který mé zacházení dlouho nepřežil. Značce CANON jsem zůstala věrná. Po prvním setkání s digitální zrcadlovkou jsem focení zcela propadla. Moje první digitální zrcadlovka byl CANON 400D a vynikající objektiv 17-55/2,8 IS USM. 

Co fotím?
Záběr mých fotozájmů je poměrně široký, ráda fotím krajinu, makro, koncerty, balet, z produktové fotografie především hudební nástroje, zajímá mne street foto i portréty lidí, sporadicky fotím sport a občas i letadla a svatby.

Používaná fototechnika

Fotím s technikou CANON, která mi plně vyhovuje. V současné době moje výbava sestává:
CANON 5D MARK III
CANON 16-35/f2,8 L USM
CANON 24-105/4 L USM
CANON 70-200/f2,8 L IS USM
CANON 50/f1,4 USM
CANON 100/f2,8 MACRO

CANON SPEEDLITE 580EXII
stativ GITZO GT2534T, hlava GITZO GH2781QR
Studiová světla PHOTON EUROPE

GalerieVěra Martinová