Domů » Blog » Tajemná Šumava

Tajemná Šumava

Každý rok navštívím Šumavu v podzimním období alespoň jednou. Letos mne sem zavedla touha nafotit krásu ranních mlh i krásných západů slunce. Počasí ale mělo v plánu zcela jiný itinerář, mlha, zima, déšť a v lepším případě jen zima. Nu což, i v takovém marastu lze hledat a nalézt krásu krajiny a na focení řeky Vydry to bylo téměř ideální počasí. Doprovázel nás místní rodák a fotograf, pan Vladislav Hošek, známý krajinář Šumavy. Neodolala jsem a dnes mám v knihovně i několik jeho publikací i s věnováním.
Děkuji, je to krásná inspirace.

ŘEKA

Prošla jsem se malebným údolím řeky Vydry, která nabízí nespočet kompozicí, až mi z toho šla hlava kolem. Který kout je ten nejkrásnější, je to vůbec možné pojmemovat a je to vůbec důležité?

JEZERO

Těch dojmů bylo nespočet, nakonec na mne nejvíce zapůsobilo množství geometrických detailů, které vypilovala matka příroda do naprosté barevné dokonalosti.

VODA

V pozdním odpoledni potkáváme majestání strom. Nepříjemně pršelo, pomalu se stmívalo. Strom nesl na sobě výrazné znaky poškození, tuším asi bleskem, zevnitř je dost ohořen. Netuším, kolik století se kochá pohledem na Šumavu, ale vím, že mu tak trochu tuto dlouhověkost závidím. Kolik toho již zažil a viděl? Dnes se nám nabízí jako výstavní solitér.

strom

Při procházkách Šumavou potkáte nespočet potůčků, říček či vodopádů vyvěrajících z horských luk či strmých srázů strání.

vodopád

Další fotky z procházky Šumavou najdete zde.

POZDIM

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. Pro reakci na vybraný komentář klikněte na odkaz „Reaguj na komentář“ pod vybraným příspěvkem nebo napište číslo komentáře, na který reagujete do hranatých závorek např. reakci na komentář č.10 zapíšete [10] viz nápověda


*
*
231757
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
#2 Martina
AHOJ NADĚNKO, KOLEM ŘEKY VYDRY JSEM SE LETOS PROCHÁZELA. ALE TY KRÁSNÉ DETAILY VIDÍM AŽ NYNÍ, DÍKY TVÝM FOTKÁM A CITU PRO DETAIL. JE TO OPRAVDU NÁDHERA.
Reaguj na komentář
#1 Aďka
Naďko, to je bomba!!! k Vánocům si přeji od Ježíška kalendář Šumavy s fotkami od Tebe :cool:
Reaguj na komentář

GalerieJaipur - KANAK TEMPLE